Z MÉDIÍ

Haló noviny, 9. 2. 2019

Každý musí nést odpovědnost 

Alena Vitásková dlouhodobě poukazuje na morální i profesní nedostatky některých státních zástupců a soudců. Jejich pochybení se na veřejnost dostávají jen zřídka. Přitom mají v rukou osudy lidí. Žijeme v zemi, kde je možné si objednat trestní stíhání a dostat někoho do vězení. Často je rozdílný přístup ke stejné skutkové podstatě případů. Na jedné straně je kryt zločin, na druhé straně jsou trestání nevinní lidé. Státní zástupce i soudce se přitom skryjí za svou beztrestnost a právo na svůj právní názor. Na lidských tragédiích mají velký podíl viny často také některá média, která na objednávku nepravdivě informují o konkrétních kauzách.

 Zdroj: http://www.halonoviny.cz/articles/view/49885068 

Chomutovsky.denik.cz, 21. 1. 2019

Kauzu chomutovských solárních elektráren rozebírá kniha. Mluví o justičním omylu. 

Spravedlnost pláče. Takový název nese nová kniha, která podrobně popisuje kauzu dvou chomutovských solárních elektráren, jíž se léta zabývaly soudy i média. Na jejím konci bylo odsouzeno několik lidí včetně dvou synů miliardáře a průmyslníka Zdeňka Zemka. Podle publikace, kterou sestavil kolektiv autorů za přispění právníků a významných osobností, se stali oběťmi honu na „solární čarodějnice“.

Zdroj: https://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/kauzu-chomutovskych-solarnich-elektraren-rozebira-kniha-mluvi-o-justicnim-omylu-20190121.html

 

Aktuálně.cz, 21. 1. 2019

Prezident se zajímal o solární kauzu

Mezi soudní případy, o které se intenzivně zajímá prezident Miloš Zeman, patří také případ bývalé vedoucí odboru licencí Energetického regulačního úřadu Michaely Schneiderové. Podle rozsudku v kauze, ve kterém byli odsouzeni i synové miliardáře Zdeňka Zemka, měla strávit ve vězení sedm let. Koncem loňského roku ji však propustil z vězení Nejvyšší soud v Brně. Mluvčí tohoto soudu i mluvčí prezidenta ale tvrdí, že Zeman neměl na výsledný rozsudek žádný vliv.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/prezident-se-zajimal-o-solarni-pripad-jehoz-akterka-byla-pro/r~f9aa6e4e1b0c11e98d3d0cc47ab5f122/

Dobrý den s Kurýrem, 21. 1. 2019

V Obecním domě plakala spravedlnost

Známé osobnosti představily publikaci Spravedlnost pláče, kterou vydal ke konci roku 2018 Spolek Spravedlnost.

Právo, 15. 1. 2019

Soud osvobodil úředníka z ERÚ

Více než 150 milionová škoda měla vzniknout státu chybným postupem Energetického regulačního úřadu (ERÚ) při posuzování licence pro solární elektrárnu Čekanice na Táborsku patřící skupině ČEZ. Podle obžaloby za chybu mohl někdejší ředitel licencí ERÚ Jaroslav Vítek, toho ale po zásahu Nejvyššího soudu (NS) zcela zprostil viny brněnský krajský soud. Celý případ má kořeny už před téměř deseti lety, v době velkého solárního boomu. Elektrárna dostala licenci v prosinci 2009. O dva roky později začal ERÚ licenci přezkoumávat kvůli podezření, že elektrárna v době vydání povolení nebyla dokončená.

TV Praha, 14. 1. 2019

V Praze byla představena kniha Spravedlnost Pláče

Spolek Spravedlnost ve čtvrtek 10. 1. 2019 v pražském Obecním domě představil knihu Spravedlnost pláče, která detailně popisuje kauzu dvou chomutovských elektráren. Podívejte se na krátkou reportáž z této akce, kterou přinesla TV Praha.

Zdroj: https://youtu.be/nlakneW_qaU

rukojmi.cz, 14. 1. 2019

Poučení z vystoupení Spolku Spravedlnost

Ve čtvrtek 10. ledna 2019 v salonku Obecního domu v Praze představil spolek Spravedlnost knihu Spravedlnost pláče, věnovanou justičnímu martyriu, které podstupuje Z-Group Steel Holding v souvislosti s uvedením do provozu dvou chomutovských fotovoltaických elektráren.

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/7453-pouceni-z-vystoupeni-spolku-spravedlnost

ceska-justice.cz, 11. 1. 2019

Kučera, Vitásková a další představili knihu o kauze chomutovských solárních elektráren

Spolek Spravedlnost ve čtvrtek v pražském Obecním domě představil knihu Spravedlnost pláče, která detailně popisuje kauzu dvou chomutovských elektráren. Mezi účastníky akce se objevili výtvarník Milan Knížák, hudebník Felix Slováček, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková nebo někdejší místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera.

Zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2019/01/kucera-vitaskova-dalsi-predstavili-knihu-kauze-chomutovskych-solarnich-elektraren/

 

Parlamentnilisty.cz, 11. 1. 2019

Ten soudce je zločinec

Spravedlnost pláče, nevinní lidé jsou odsouzeni do vězení. Legální podnikání je kriminalizováno a lidé odsuzováni na základě zájmů energetické mafie, po mediální štvanici a prostřednictvím selhání justice, které je minimálně omylem, ne-li zločinem. Takto byl ve čtvrtek odpoledne v Praze prezentován příběh solárních elektráren v Chomutově, kvůli kterým skončili ve vězení podnikatelští bratři Zdeněk a Alexander Zemkové a s nimi několik dalších lidí.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ten-soudce-je-zlocinec-radil-John-Bok-Uz-nejsme-normalni-stat-Trochu-jina-verze-kauzy-kvuli-ktere-hrozi-basa-Alene-Vitaskove-566279

 

Haló Noviny, 12. 12. 2018

Jedinou jistotou se stala právní nejistota

Státní zástupci na jedné straně zametají některé kauzy pod koberec, jiné naopak sami vyrábějí. Nikdo si nemůže být jist, že neskoční ve vězení, přestože nic nezákonného neprovedl. Soudy ani státní zástupci nejsou odpovědní a postižitelní za svá rozhodnutí. Jedinou jistotou v tomto státě je právní nejistota.

 

Českájustice.cz, 12. 12. 2018

Nejvyšší soud rozhodl o dovolání

Nejvyšší soud už rozhodl o všech dovoláních v kauze solárních elektráren na Chomutovsku. Z vězení byla okamžitě propuštěna bývalá vedoucí odboru licencí Energetického regulačního úřadu Michaela Schneiderová.

Zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2018/12/nejvyssi-soud-rozhodl-dovolani-kauze-elektraren-bratri-zemku-pustil-schneiderovou/

 

 

Českájustice.cz. 30. 11. 2018

Spolek Spravedlnost vydává knihu

Spolek „Spravedlnost z.s“ vznikl na základě iniciativy lidí, kteří se domnívají, že bratři Alexandr a Zdeněk Zemkové byli v kauze solárních elektráren nespravedlivě odsouzeni k šesti letům a devíti měsícům vězení a peněžitým trestů. Kniha, kterou Spolek Spravedlnost vydal popisuje celý příběh a předkládá čtenáři jasná fakta a důkazy včetně autentických záznamů ze soudních síní. Podle exsoudce Kučery nešlo o trestný čin!

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2018/11/spolek-spravedlnost-vydava-knihu-kauze-solarnich-elektraren-bratri-zemku-podle-exsoudce-kucery-neslo-trestny-cin/

 

Deník.cz. 18. 11. 2018

V Uherském Hradišti proběhl koncert pod názvem Zhasnuté slunce

Spolek Spravedlnost pořádal benefiční koncert na podporu všem nespravedlivě odsouzeným v kauze dvou chomutovských solárních elektráren. Během koncertu byla pokřtěna i kniha Spravedlnost pláče, která celou kauzu popisuje.

zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/no-name-v-hradisti-poblaznili-publikum-vyprovazely-je-bourlive-ovace-20181118.html

Českájustice.cz. 16. 11. 2018

Ústavní soud zamítl stížnost

Jakkoli Ústavní soud (ÚS) může souhlasit s názorem Alexandra a Zdeňka Zemků, že důvod pro odvolání soudce ze senátu Nejvyššího soudu Petra Šabaty určeného pro projednávání jejich případu může působit poněkud přepjatě, neznamená to samo o sobě porušení ústavních pravidel.

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2018/11/us-zamitl-stiznost-na-vylouceni-soudce-sabaty-z-kauzy-bratri-zemku-rozhodnuti-ns-ale-oznacil-za-prepjate/

 

Českájustice.cz. 12. 11. 2018

Skutkové závěry jsou v extrémním rozporu

Vrchní soud v Olomouci podle bratrů Zdeňka a Alexandra Zemků nesprávně právně posoudil skutek, který měli spáchat. Jejich advokát Jiří Novák to uvádí v dovolání, které má Česká justice k dispozici. Skutková zjištění obecných soudů podle argumentů obhájců nenaplňují znaky trestného činu, kterými byli odsouzeni uznáni vinnými a jsou v tzv. extrémním nesouladu s vykonanými skutkovými zjištěními.

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2018/11/zemkove-v-dovolani-skutkove-zavery-jsou-v-extremnim-rozporu-s-provedenymi-dukazy-i-zasadou-individualni-odpovednosti-za-spachany-cin/

 

Ekonomický-deník.cz. 12. 11. 2018

Bratry Zemkovy poslal soud na téměř 7 let do vězení za administrativní pochybení 

Vrchní soud v Olomouci podle bratrů Zdeňka a Alexandra Zemků nesprávně právně posoudil skutek, který měli spáchat. Jejich advokát Jiří Novák to uvádí v dovolání, které má Česká justice k dispozici.

zdroj:http://ekonomicky-denik.cz/bratry-zemkovy-poslal-soud-vezeni-temer-7-let-za-administrativni-pochybeni-za-55-tisic-miliardove-investice/

 

Českájustice.cz. 8. 11. 2018

Otevřený dopis bývalé šéfky ERÚ Aleny Vitáskové

Alena Vitásková bojuje za spravedlnost ve věci odsouzené Michaely Schneiderové u ministra spravedlnosti. Ing. Michaela Schneiderová si již 7 měsíců odpykává trest odnětí svobody v kauze fotovoltaických elektráren v Chomutově.

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/blog/otevreny-dopis-ministrovi-spravedlnosti/

Parlamentnílisty.cz, 6. 11. 2018

Neomarxistické myšlenky za honem na úspěšné, říká Knížák


Na české veřejné scéně se objevila nová občanská iniciativa. Lidé, kterým nejsou lhostejné především soudní kauzy týkající se solárních elektráren, založili Spolek Spravedlnost.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Neomarxisticke-myslenky-za-honem-na-uspesne-rika-Knizak-558341?fbclid=IwAR3LZ5dd1LKFFvgWOphbQPoVjf77bnlvymtjHqijC7G6QUfW9AmZoXPnWPc

Dobrý den s Kurýrem, 9. 10. 2018

Spravedlnost i v Praze


Spolek Spravedlnost usilující o spravedlnost české justice rozšířil svoji činnost i do hlavního města. Další setkání přátel a sympatizantů Spolku se konalo tentokrát v Praze.

zdroj: http://www.idobryden.cz/zpravy/spravedlnost-i-v-praze/b3e9d37c-dea3-11e8-9610-005056ab0011/

Dobrý den s Kurýrem, 9. 10. 2018

Zemka v boji za spravedlnost podporují přátelé


Iniciativa nejbližších přátel Zdeňka Zemka stála za vznikem spolku Spravedlnost na podporu nespravedlivě odsouzených a stíhaných v kauze fotovoltaických elektráren v Chomutově.

zdroj: http://www.idobryden.cz/zpravy/zemka-v-boji-o-spravedlnost-podporuji-pratele/cb53b5ec-ca02-11e8-842e-005056ab0011/

Česká justice, 23. 9. 2018

Podjatost a exces Nejvyššího soudu


Usnesení Nejvyššího soudu z 14. 8. 2018, 3 Tdo 990/2018, kterým byl vyloučen z rozhodnutí o dovolání soudce Nejvyššího soudu, excesivně vybočilo z dlouhodobé judikatury.

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/blog/podjatost-exces-nejvyssiho-soudu/

Deník Právo, 4. 9. 2018

Šabata nesmí soudit kauze elektráren

FaktorS, 17. 5. 2018

Rozmotáme klubko solárního zločinu

 

FaktorS, 3. 5. 2018

Poprava nepohodlné úřednice

   

Deník.cz. 20. 4. 2018

Boj za spravedlnost nevzdám, mí synové jsou nevinní

Exklusivní rozhovor s majitelem skupiny Z-Group a.s. o kauze fotovoltaických elektráren v Chomutově, ve které byli odsouzeni jeho dva synové..

zdroj: https://denik.cz/boj-za-spravedlnost-nevzdam-mi-synove-jsou-nevinni-20180420.html

TV Barrandov, 18. 4. 2018

Kauzy Jaromíra Soukupa

Publicistický pořad kauzy Jaromíra Soukupa, který se snaží odhalovat pozadí řady známých i méně známých kauz a nepravostí v politice i byznysu, se podrobně investigativně věnoval případu dvou chomutovských solárních elektráren, ve kterém bylo odsouzeno několik nevinných lidí, protože zkřížili cestu vlivným skupinám v pozadí. Ukazuje, jak to s touto kauzou ve skutečnosti je a co všechno je v Česku možné. Seznamte se s těžko uvěřitelným životním příběhem Michaely Schneidrové

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=6cnB_n3m0d8 

Deník.cz, 8. 1. 2018

Justice proti podnikatelským jistotám


V době, kdy právní teoretici a politici hovoří o nutnosti zrychlení trestního řízení, Vrchní soud v Olomouci se začal až 8. ledna 2018 zabývat odvoláním odsouzených, kteří si vyslechli prvostupňový rozsudek u Krajského soudu v Brně téměř před dvěma lety, přesně 22.února 2016.

zdroj: https://denik.cz/zdenek-jemelik-chamurappi-z-s-justice-proti-podnikatelskym-jistotam-20180108.html

Neviditelnypes.cz, 8. 1. 2018

Justice pro podnikatelským jistotám


Na podnikavcích, kteří svedeni marnotratnou státní nabídkou subvencování výkupních cen elektřiny se vrhli do fotovoltaického byznysu, lpí hanlivé označení „solární baroni“. Padá na všechny bez rozdílu a podporuje apetit orgánů činných v trestním řízení vidět za každým problémem trestný čin.

zdroj:  http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-justice-proti-podnikatelskym-jistotam-fau-/p_politika.aspx?c=A180106_204413_p_politika_wag

Týden, 13. 6. 2016

Brněnská justiční chobotnice

   

Lidové noviny, 26. 5. 2016

Zemkovy soláry měly “speciální” dozor

 

Lidové noviny, 26. 5. 2016

Soláry a zločiny s tím spojené

Lidové noviny, 5. 5. 2016

Soláry mimo zákon

Ceskajustice.cz, 4. 5. 2016

Pochybnosti o přidělování přísedících na KS v Brně

Na Krajský soud v Brně míří dvě ústavní stížnosti, které napadají způsob přidělování přísedících do jednotlivých senátů před rokem 2016. V této věci zaslal ministrovi spravedlnosti Robertu Pelikánovi (ANO) písemnou interpelaci i exministr Pavel Blažek (ODS). Česká justice má její text k dispozici.

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2016/05/pochybnosti-o-pridelovani-prisedicich-na-ks-v-brne-hrozi-zruseni-stovek-rozsudku/

Euro, 1. 12. 2014

Solární Hlava XXII