Pozdrav od vašeho nejdražšího jističe ANEB LIDÉ BDĚTE!

Pozdrav od vašeho nejdražšího jističe ANEB LIDÉ BDĚTE!

Pozdrav od vašeho nejdražšího jističe ANEB LIDÉ BDĚTE!

Jmenuji se jistič. Neznáte mě? Ale ano!!!! Každý z Vás mě má ve své elektrické skříni doma. Každému rozzářím dům a úsměv, když zapnete elektřinu. Víte kolik za mě platíte? Ne? To by Váš úsměv už tak nezářil. Platíte za mě 255,- Kč měsíčně. Komu? No přece distributorovi elektrické energie. Že o tom nevíte? Já vím. Máte platbu za mě ve své faktuře. A víte, za kolik byste si mě mohli koupit? No jasně, nevíte. Koupili byste si mě za 370,- Kč. Ano, jednorázově. Takže za měsíc a půl mě zaplatíte a pak platíte navíc za nic. Ale já za to nemůžu, mně ty peníze neplatíte.

Teď asi nerozumíte, nebo si alespoň myslíte, že nerozumíte. Ale rozumíte. Distributor mě koupí za  370,- Kč a Vám vyúčtuje 255,- Kč měsíčně a Vy platíte a platíte a platíte. Jak dlouho? No pořád. Že se Vám to nelíbí? Mě taky ne, to mi věřte. Někdo mě prodává tak draze, že i já se za to stydím.

Kdo na mě vydělává? Distributor elektrické energie. Kdo to je? ČEZ, PRE, E.ON. Ale kdo mě má taky rád? No přece politici, úředníci, všichni, kdo z těch peněz následně dostává své „všimné“. Proč to řeším? O kolik peněz jde? Jde o drobné? Nenechte se mýlit.

Počítejme spolu. Já, jistič, stojím 370,-Kč, zaplacen jsem za jeden a půl měsíce, tedy 10 a půl měsíce první rok již na někoho vydělávám. Tedy 255,- Kč krát 10 měsíců je 2.550,- Kč za první rok. Kolik je připojených domácností? Více než 5 milionů domácností (nepočítáme velkoodběry podnikatelů atd.). Kolik to tedy za první rok je? 2.550,- Kč krát 5 mil. domácností, to je 12,75 miliardy Kč. Uffff. No to už nejsou drobné. A další roky? 3.060,- Kč krát 5 mil. domácností, to je 15,3 miliardy Kč.

Je to vůbec možné? Pro tady někdo má ročně víc než 15 miliard korun za nic? Opravdu se Vám to líbí a nechcete proti tomu nic dělat?

A všichni pořád říkaji „ti hrozní solární baroni…..“. Hahaha, dovolte, abych se zasmál. Já, jistič, vydělám distributorům za 20 let přes 16 tis. % zisku oproti nákladům, to je 810 % zisku ročně v průměru. To jsou čísla. Banka Vám dá za Vaše peníze, které si u ní uložíte – Vaše investice 3% ročně. Někdo si tedy z Vás dělá legraci, ale já, jistič, to nejsem.

Solárním baronům, těm slušným, vzali dohodnuté ceny, licence, některé zavřeli. Distributoři jen na mě, jako jističi, vydělávají peníze, za které již mají někteří lidé krásné vily na Bahamách a v jiných destinacích.

Parafrázuji výrok a řeknu Vám: „Lidé bděte, nenechejte se dál ožebračovat!!!“. Víme, že to zní hodně ostře a možná platbu, kterou platíte měsíčně vlastně ani nevnímáte, ale celkově se tady děje velká křivda spotřebitelům, tedy Vám!!!

To všechno se děje pod pláštěm neohroženého boje proti fotovoltaickým elektrárnám.

TVS: Nebezpečné slunce

TVS: Nebezpečné slunce 2

Kniha: Spravedlnost Pláče

Rubriky

Archivy